Türk tarihini anlatan kitaplarin %90i yalandir çünkü o kitaplari yazan tarihçiler Anadoluda Türklerin çogunluk oldugunu sanarak yazmistir. Yazilan Türk Tarih kitaplarinin çoguda son 90 yilda yazilmistir. Tarihçilerde kendilerini Türk sanarak tarih yazmislardir.

Türkiye ismi eskiden Avrupalilar tarafindan verilmistir çünkü eski çag Latincesinde Turcus Bizans demektir. Italyancada ise Turchia derler. Bu ismin Türklerle ilgisi yok. O dönemlerde Anadoluya Orta Asyadan gelmis Türkmenler kendilerine Türk bile demiyordu.

Türklerin yasadigi yer manasinda olan Türkiye ismi ise Atatürk döneminde kullanilmaya baslanmistir. Yani Türkiye ismi 1920lerde Anadoluya verilmis yeni bir isimdir.

Türkçe ise 90 yil önce Anadoluda sadece azinlik bir kisim tarafindan konusuluyordu. Atatürk tarafindan Türkçe sonradan dayatilmistir Anadolu halklarina. O dönemlerde Anadoluda çogunlukla Yunanca, Rumca, Ermenice, Kürtçe ve Arapça konusuluyordu.

Türk Milleti ismi ise 1920lerde Anadoludaki bütün müslüman olan halklara verilmis bir addir. Daha önce Anadoludaki halklar bir kisim üst sinif sehirliler hariç kendilerine Türk demiyordu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s