CUMHURIYET DÖNEMINDE ANADOLUDAKI NÜFUSUN 15-20%SI MUHACIR STATÜSÜNDEYDI YANI ANADOLUYA SONRADAN GÖÇMÜSLER.

BATIDAKI HALKLAR ÖZELLIKLE BALKAN GÖÇMENIDIR.
Yani bugünkü Anadolunun demografik yapisi Balkanlilardan, Kafkaslilardan, Orta Dogululardan, Rumlardan, Pontuslulardan, Friglerden, Hititlerden, Galatlardan, Kapadokyalilardan, Yunanlilardan, Ermenilerden, Kürtlerden, Azerilerden, Perslerden, azinlik Türkmenlerden, Çingenelerden, Lazlardan, Anadolunun eski halklaridan ve birçok etnik unsurlardan olusuyor.

Bu insanlar 11. yüzyildan itibaren baslayan de-hellenize olma yani Müslümanlasma sürecinden baslayarak 1920lere kadarda müslüman kimlikleriyle yasamislar, sonrada Türklesmis, Türklestirilmisler ve bununla birlikte Türkçeyi benimsemis veya benimsemek zorunda kalmislar.

Zaten Türkçe 90 yil önce azinlik tarafindan konusulan bir dildi. Atatürk tarafindan Türkçe halka sonradan dayatilmistir.

Bugün hala Anadolunun Kuzeyinden Güneyine, Dogusundan Batisina kadar Yunancanin degisik diyalektleriyle, Rumca, Bulgarca, Ermenice, Lazca, Kürtçe, Süryanice, Arapça. kisaca Anadolu dillerine ait kelimeler kullanipta farkinda olmayan milyonlarca Türklestirilmis halk var.

9% Orta Asya geni tasiyan Türkmenlerde çok karismis oldugu için bunlar daha çok Rumlasmis, Ermenilesmis, Süryanilesmis, Kürtlesmisler.kisaca Anadolululasmis ve artik Türk sayilamazlar çünkü Orta Asya geninin Kirintisi kalmis.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s